Profil firmy

Stádo bílých jelenů

Žehušice jsou malou obcí sotva s 500 obyvateli, ležící ve Středních Čechách mezi městy Kutná Hora a Čáslav. Na první pohled se tato obec ničím neliší od mnoha dalších, jí podobných vesnic v České republice. Nebýt však toho, že v této obci najdete oboru s nejpočetnějším stádem bílých jelenů na světě a nakladatelství a vydavatelství s celostátní působností. Jeleni jsou zde již od dob, kdy je do své obory přivedl majitel zámku.

Historie nakladatelství s příznačným jménem Městské knihy s.r.o. se začala psát o poznání později. Firma je v rukou jednoho vlastníka, který začínal podnikat jako fyzická osoba s obchodním jménem Josef Ruml – FEMINE. V roce 1998 byla na základě dosavadních zkušeností fyzické osoby v tomto oboru založena právnická osoba a začala se tak psát další kapitola podnikání.

V začátcích firmy převažovalo působení v oblasti reklamy, kde spektrum činnosti bylo poměrně široké. Dodnes firma v této oblasti zaujímá významnou pozici na českém trhu a zabývá se jak tvorbou reklamních materiálů pro jednotlivé firmy, tak i realizací vlastních reklamních produktů.

V oblasti nakladatelské a vydavatelské převažuje vlastní knižní ediční řada Historie a současnost podnikání v regionech ČR. Tato edice přináší netradičním způsobem zpracovaný obraz o minulosti, ale i současnosti podnikání v jednotlivých regionech České republiky. První kniha edice se začala připravovat v roce 1998 a vyšla v roce 1999. A po ní následovaly další. Bezmála pět desítek vydaných titulů potvrdilo, že se naše nakladatelství ve svém odhadu nemýlilo a o knihy, které jsou zpracovány na profesionální bázi v dárkovém provedení, byl, je a zřejmě ještě dlouhou dobu bude velký zájem.

Vydali jsme však i takové knihy jako je např. ve spolupráci s režisérem Zdeňkem Troškou 3x Slunce, seno…, nebo romány autora JUDr. Arifa Salichova, prezidenta Unie státních zástupců. První z nich Když jdou kytky na popravu pojednává o sametové revoluci a tématem druhého románu je rok 1968 a nese název Pičky a Gorodky.

V oblasti reklamy je spektrum naší činnosti poměrně široké, zabýváme se jak tvorbou reklamních materiálů pro jednotlivé firmy, tak i realizací vlastních reklamních produktů. Mezi naše reklamní produkty patří např. orientační plány areálů nemocnic, stolní, ale i nástěnné kalendáře, mapy krajů a řada dalších produktů. Výraznou část zaujímají i monotematické zakázky pro jednotlivé firmy (BT, ZOO Praha, ZOO Jihlava, ZOO Plzeň, Toptrans, ale i státní instituce např. Středočeský kraj nebo Ministerstvo pro místní rozvoj a řada dalších, zde nejmenovaných firem). Naše obchodní aktivity na území ČR zajišťuje dnes již více jak čtyři desítky zkušených obchodníků.

Naše firma přinesla v oblasti reklamy na český trh řadu novinek. Za zmínku jistě stojí naše netradiční nástěnné kalendáře, které máme chráněné průmyslovým vzorem. Naše netradiční nástěnné kalendáře byly nominovány i do soutěže Kalendář roku. Výsledky této soutěže jsou pravidelně vyhlašovány u příležitosti konání mezinárodního veletrhu reklamy Reklama-Polygraf. Naše firma se tohoto veletrhu pravidelně zúčastňuje. Tomu odpovídal jak velký zájem návštěvníků o náš výstavní stánek, tak zájem zákazníků o realizaci firemních kalendářů, které svým netradičním tvarem a provedením zaujmou.

V současné době má naše společnost v ČR sedm oblastních poboček a své aktivity rozšiřuje i do zahraničí. Naší výhodou není jenom celostátní působnost, ale i to, že máme jak vlastní DTP studio, tak i vlastní výrobní provoz přímo v Žehušicích, a to včetně dokončovacích výrob (výsek do velikosti B2+, sítotisk, tampoprint, kompletní zařízení na kalendářovou twin-wire vazbu, ale např. i řezací plotr).

Naší výhodou stále zůstává fakt, že jsme schopni našim zákazníkům jednak nabídnout účast v celé řadě zajímavých vlastních reklamních produků, ale zároveň jsme schopni realizovat jak tištěnou, tak i lepenou reklamu dle přání zákazníka. Mimo jiné nabízíme na českém trhu konkurenceschopné ceny za provedené služby a to i v rámci kooperačních prací, které realizujeme jak pro tiskárny, tak i pro mnohé reklamní agentury.